דרופשיפינג, איביי, אמזון וכל השאר
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

איך מוצאים מה כדאי למכור

Go down

איך מוצאים מה כדאי למכור Empty איך מוצאים מה כדאי למכור

הודעה על ידי חושם Tue Nov 22, 2016 10:21 am

השאלה בכותרת היא שאלת השאלות והיא הקטע הכי קשה בכל הסיפור הזה שנקרא דרופשיפינג.
כשאני אומר קשה אני לא מתכוון שתתייאשו אלא שכל שאר הדברים בעסק לא דורשים שום ידע, שום מחשבה, שום רעיונות וכאן צריך קצת להפעיל את המוח לחפש רעיונות, ולשלב את זה עם כמה טכניקות.
יש כל מיני אתרים וכלים שעוזרים לראות מה אנשים חיפשו באיביי, אבל לפני שנכתוב על כלים נדבר על הטכניקות הפשוטות והבסיסיות יותר.
נגיד שהגענו למסקנה שאתר המקור המועדף עלינו הוא וולמרט. אז את המוצרים למכירה נחפש שם. כשנפתח את האתר, נראה כמו בכל אתר מסוג זה תיבת חיפוש. שם נחפש את המוצר שאותו אנו רוצים לפרסם.
עכשיו צריך להפעיל את גלגלי המוח ולחשוב על תחום מסויים, למשל - רוצים למכור מחשב נייד, נכתוב בתיבה Laptop. נקבל בסביבות 40,000 תוצאות. הרבה מדי. לא?
אז נתחיל לסנן.
בצד שמאל יש כל מיני מאפיינים שאפשר לסנן דרכם.
קודם כל - בגלל שאנחנו רוצים כמה שפחות החזרות וביטולים והתחרטויות (למרות שצריך לקחת בחשבון שזה יקרה, לא צריך להיבהל מזה, רק צריך לדאוג שיקרה כמה שפחות), לכן נחפש מוצרים שהם עם דירוג טוב. נגלול את העמוד עד שנגיע לקטוגריה costumers rating שמשמעותה דירוג הלקוחות, ונסמן רק מה שדורג כ 4 כוכבים ומעלה (אי אפשר לדרג 5 כוכבים בלבד) 4 מתוך 5 כוכבים (וק"ו 4.5 או 5) זה אומר שרוב הקונים שבחרו לתת משוב, היו מרוצים מהקניה.
זה מצמצם לנו את התוצאות לבערך 500 מחשבים. מ-40,000 ירדנו ל-500. אחלה ירידה אבל זה עדיין הרבה...
זוכרים את השיפינג פאס - המשלוח המהיר והחינמי למנויים? אנחנו רוצים לתת את השירות הכי טוב, שזה אומר שתוך יומיים שלוש מהזמנת המחשב הוא כבר יהיה אצל הקונה, אז בקטגוריות נבחר את האפשרות Shipping Pass וזה יצמצם לנו את המבחר לבערך 100 תוצאות...

עכשיו אפשר למיין את התוצאות לפי כל מיני סינונים למשל מחיר מהגבוה לנמוך או מהנמוך לגבוה, או מוצרים שנמכרים הכי הרבה (Best Seller).
בד"כ אם נבחר את הבסט סלר לא נצליח להתחרות בזולים שבמוכרים או שניכנס לזירה עם הרבה מאד מוכרים. אם יש יותר מ-10 מוכרים לא כדאי לך למכור את המוצר הזה (אלא אם כן אם כל המוכרים מרוויחים עליו רווח גדול ואתה תצליח למכור אותו הכי זול מכולם ועדיין להרוויח משהו)

איך יודעים כמה מוכרים את זה באיביי?
במוניטור כשמעלים מוצר הוא מראה את מס' המוכרים, את המחיר שהם מוכרים בו וכמה קנו מהמוצר הזה מכול מוכר וככה נדע אם שווה לנו להיכנס ובאיזה מחיר אבל קודם כל נראה לכם איך עושים את זה באיביי.
אני מחפש בדף המכירה בוולמרט את מס' הדגם המדוייק, זה נמצא למטה בפרטים, או את ה MPN שזה קוד שהיצרן נתן למוצר וכו', מעתיק ומדביק באיביי.
יכול לראות שלא נראה שום תוצאה כי אם העלו את המוצר הזה 25 מוכרים אבל אף אחד מהם לא שולח לישראל לא נראה כלום. אבל נתחיל במקרה שמצאנו כמה שמוכרים את זה במחיר גבוה יותר (זה עדיין לא אומר כלום כי אנחנ מקבלים תוצאות רק של מי ששולח לישראל).
במיון התוצאות באיביי, במקום Best Match (ההתאמה הטובה ביותר) נבחר ב Price & shipping: lowest first (מחיר+משלוח - הנמוך ביותר ראשון)
אחרי ששינינו את זה, מתחת יהיה אפשר לשנות את יעד המשלוח מישראל לארה"ב. לא צריך מיקוד. ואז נקבל תוצאות אחרות.
נבדוק כמה תוצאות יש שם, נסנן את מה שלא רלוונטי (למשל מחשבים משומשים, או מטענים וכו') - למשל במחשב שאני בחרתי עכשיו לבדוק יש 2 מוכרים בסה"כ. והמחיר שאני יכול לתת בלי להרוויח כלום הוא נמוך ב20 סנט מהמוכר הזול.
את המכירות הראשונות כדאי לעשות בלי רווח (וגם בלי הפסד כמובן - כלומר למכור ב-20% יותר מאשר המחיר בוולמרט). במקרה הזה בו יש בסה"כ 2 מוכרים, ואני וחושב שאני יכול לתת כותרות יותר טובות משלהם וכך לגרום לאנשים להגיע אליי בחיפוש ולא אליהם - אין בעיה למכור גם ברווח של 10$ בתור התחלה, אבל תמיד עדיף למכור 2-3 פריטים מהמוצר בלי רווח או עם רווח זעום (ולא לשכוח שכשאתה קונה את המוצר אתה יכול לעבור קודם באתר eBates uולקבל זיכוי, למשל על המחשב הנ"ל שאני קונה ב-399$, ואני מוכר ב480$ ללא רווח (בתור התחלה), אני מקבל החזר של 5% שזה יוצא איזה 20$ רווח נקי לפני שהתחלתי בכלל להרוויח באיביי)
אחרי שמוכרים את המוצר פעמיים שלוש ללא רווח, מעלים בקצת אח"כ בעוד קצת ולאט לאט אתה צובר וותק וככל שיותר אנשים יקנו ממך את המוצר - המוצר יקודם במנוע החיפוש של איביי יותר, ואז יגיעו אליך ויקנו ממך גם אם לא תהיה הכי נמוך.

בהצלחה חברים

חושם
Admin

מספר הודעות : 12

https://dropshipping.forumhe.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה